1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak drobnokomórkowy + POCHP + pacjent niemobilny - HELP!
Marcin J

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5599

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-08, 08:54   Temat: rak drobnokomórkowy + POCHP + pacjent niemobilny - HELP!
Przyjmij wyrazy wspolczucia.

Niestety wiele racji w tym co napisales, medycyna jest bezradna i pewnie dlugo jeszcze tak bedzie, rak to chyba taki rodzaj naturalnej selekcji, byc moze zbyt dlugo ludzie by zyli.... ja tez nieraz sie nad tym zastanawiam, czy naprawde jest tak przebiegly ze nie mozna znalesc na niego trucizny czy to robia firmy farmakologiczne.... to pytanie zapene nurtuje nie jedna osobe z tego forum.

Natomiast odnosnie stwierdzenia ze czytanie innych watkow "o cierpieniu bolu i umieraniu" wielu ludziom pomoglo, ja w zyciu bym nie wiedzial jak zapobiec cierpieniu gdybym nie wyczytal tego na forum, niewiedzial bym jak pomoc Tesciowi w przejsciu na druga strone, kiedy nastepuje pogorszenie i trzeba byc gotowym na odejscie, to wszystko wyczytalem tu na forum.

Dzieki tez forum udalo mi sie z sakramentem namaszczenia ktory nastapil ok. 18 godz. przed smiercia.

Zycze Tobie sily aby isc przez zycie bez Mamy, ja tez zostalem sam w domu teraz wszystko na mojej glowie, ciezkie to czasy, ale na pocieszenie moge powiedziec ze niektorzy nie maja szansy przeprowadzic bliskich na tamta strone.

Taka juz kolej rzeczy, tak ten swiat ulozony, rodzice pomogli nam przyjsc na ten swiat, my im pomagamy przejsc na tamten swiat.
  Temat: rak drobnokomórkowy + POCHP + pacjent niemobilny - HELP!
Marcin J

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5599

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-17, 10:08   Temat: rak drobnokomórkowy + POCHP + pacjent niemobilny - HELP!
Do Hospicium Domowego skierowanie moze wydac lekarz rodzinny, wpisane slowo PILNE moze okazac sie pomocne co do terminu wizyty.

Na wypisie ze szpitala jest miejsce gdzie znajduja sie "zalecenia" i tam powinno byc napisane "pacjentka do dalszego leczenia w...", jezeli nie kwalifikuje sie do leczenia powinno byc napisane "pacjentka skierowana do poradnie paliatywnej, hospicium domowego...."

Czy Mamie zaniechano podania kolejnej dawki chemi, czy odmowiono podania chemi.

Jezeli zaniechano mozna sie domyslec ze stan jej nie pozwolil na podanie chemi, innymy slowy podana chemia mogla by jej bardziej zaszkodzic niz pomoc.
Wydaje sie byc zbytka, bo skoro Mama tak zle sie czula to kto zajmie sie ja w ambulatorium, badz punkcie chemioterapi dziennej (znaczy w samym punkcie sie nia zajma) ale co jezeli objawy wystapia w domu...

Niestety musisz sie troche porozpychac u lekarzy, w osrodkach. Mama nie moze zostac bez opieki, na chemioterapie ambulatoryjna tez trzeba sie zapisac, i to powwinno byc zalatwione w poradni onkologicznej, skierowanie powinien wydac je szpital lub lekarz rodzinny.

Mame nie moze prowadzic kilku lekarzy jednoczesnie (ta sama chorobe), znaczylo by to ze kazdy bedzie przepisywal lekarswa i tak naprawde niewiadomo ktore z nich brac.
Napewno bedzie trzeba zglosic takowy fakt (opieki HD) onkologowi prowadzacemu i przekazac informacje o stosowanych lekach.

Tak bylo w mojim przypadku, wlasciwie wypis z onkologi jednego dnia nastapil na dlugo ok.4 tyg. po objeciu opieki HD o czym onkolog zostal poinformowany.

Chemia jednego dnia polega na stawieniu sie w abulatorium (na czczo) wczesnie rano, oddanie krwi do badania, oczekiwanie na wyniki, wizyte u onkologa, jezeli wyniki sa dobre decyzja o podaniu chemi, wlew chemi, wyjscie do domu. Natomiast jezeli wyniki nie kwalifikuja do podania chemi zazwyczaj kolejna wizyta nastepuje po 1 do 2 tygodni.

Nie wiem jak jest z transportem, u mnie nie bylo takiej potrzeby, ja zawozilem Tescia na chemie, ale wydaje sie ze powinno byc wydane zlecenie transportu medycznego (tu raczej rodzinny)

Wszystkie te informacje pochodza z mojego wlasnego doswiadczenia, opisalem jak to wygladalo podczas naszej walki. Z medycznego punktu widzenia nie udzielezadnych informacji, proponuje wstawic wypis ze szpitala, opisy badan obrazowych.

Pulmunolog chyba juz nie bedzie sie zajmowal chorym w momencie stwierdzenia raka, chorymi na raka zajmuje sie onkolog oraz radiolog.

Pozdrawiam i zycze sily i uporu, pamietaj nie ma dzwi ktorych nie da sie otworzyc...

Jezeli HD to HD dba o mame w glownym stopniu objawowo i paliatywnie, to samo tyczy sie Poradni paliatwnej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group